Zarobki dekarzy


W Polsce, wykonując takie tradycyjne zawody rzemieślnicze, naprawdę ciężko jest zarobić jakieś większe pieniądze. Nie jest to zupełnie niemożliwe, ale jest to trudne, zwłaszcza gdy nie prowadzi się własnej działalności gospodarczej, a cały czas pracuje się dla kogoś i na czyiś rachunek, musząc zadowolić się wyznaczaną odgórnie pensją, która rzadko kiedy jest powiększana o jakiekolwiek premie czy podwyżki. Dekarz Poznań także raczej rzadko kiedy może liczyć na jakieś atrakcyjniejsze wynagrodzenie. Ile więc tak dokładnie zarabiają przedstawiciele tego zawodu w naszym kraju? No i czy można zrobić coś, by w tym zawodzie zacząć zarabiać jednak nieco więcej od innych?

To, że przeciętne zarobki pracujących w Polsce dekarzy nie są jakoś super imponujące, nie oznacza jednak, że są one fatalne. Dużo mniej od nich zarabiają chociażby nauczyciele, a oni muszą jednak ukończyć studia – w przeciwieństwie do dekarzy – by móc wykonywać swój zawód zgodnie z prawem. Dekarz może liczyć więc co miesiąc na pensję w wysokości jakichś dwóch tysięcy sześciuset złotych. Jest to kwota podana w netto, którą otrzymuje się na rękę i która ma umożliwić prowadzenie normalnego życia. Całe szczęście w wielu przypadkach jest ona jednak znacznie wyższa. Dekarze mogą bowiem zarabiać więcej, na co wskazują widełki płacowe charakterystyczne dla tego zawodu, kończące się na kwocie nawet i sześciu tysięcy złotych. Dekarz Poznań rzadko kiedy zarabia mniej niż dwa tysiące pięćset. Jak podają różne źródła informacji, tylko co czwarty przedstawiciel tego zawodu osiąga niższą pensję.

Mając natomiast w ręku fach dekarza i czując się w tym zawodzie przynajmniej w miarę pewnie, warto natomiast pomyśleć o tym, by spróbować go wykonywać nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. Dekarze są najlepiej opłacani w Norwegii i ogólnie rzecz biorąc w krajach skandynawskich. W tych państwach panuje na nich zresztą duży popyt, co sprawia, że znalezienie pracy w zawodzie staje się dość proste. Jedynym dodatkowym wymogiem może być komunikatywny angielski. Warto więc uczyć się języków, aby umożliwić sobie pracę za granicą.

Zobacz także: https://poznan-dekarstwo.pl/