Torty


Torty to najpopularniejsze i najbardziej znane rodzaje ciast, które pieczone są na specjalne okazje.W dzisiejszych czasach do wyboru mamy całą masę tortów, o szerokim wyborze smaków. Jednak pierwsze torty smakowały i wyglądały zupełnie inaczej. Dawniej bazę tortu zawsze stanowiło ciasto biszkoptowe, którego warstwy przekładane były tradycyjnym kremem maślanym. Całość ciasta nasączana była pewnego rodzaju ponczem, tak aby nadać tortowi soczystości i przełamać smak kremu maślanego. Cukiernia Poznań. Cały tort wydawał się w smaku dość ciężki. Duża zawartość masła i cukru sprawiała, że wszystkim przypadał do gustu.
Dawniej torty pieczone były zazwyczaj w domu. Rzadko zamawiano torty w cukierni.
Dzisiejsze torty wyglądają zupełnie inaczej. Ich bazą, podobnie jak dawniej jest najczęściej ciasto biszkoptowe. Jednak w przypadku kremów panuje pełna dowolność. Torty najczęściej przekładane są masą na bazie bitej śmietany. Doskonale komponuje się ona z różnego rodzaju dodatkami, takimi jak czekolada, masa kajmakowa lub owoce.
Nie ma konieczności wykonywania tortu samodzielnie w domu. Każda cukiernia zapewnia szeroki wybór tego rodzaju ciast jak również przygotowuje je na zamówienie klienta, na dowolną okoliczność.

Dewocjonalia i rękodzieła z Ziemii Świętej.