Katalizatory Poznań


Katalizator w samochodzie spełnia istotną rolę. Od niego zależy proces spalania paliwa, a co za tym idzie właściwa pracy jednostki napędowej wraz z osiągami. Jego funkcją jest również oczyszczanie spalin. Samochód musi spełniać określone wytyczne odnośnie norm czystości spalin, stąd też jego obecność jest konieczna. Katalizator pokryty jest metalami szlachetnymi w celu redukowania powstania nadmiernej ilości szkodliwych substancji. Element ten stosowany najczęściej jest w rurze wydechowej. Może być w kształcie walca lub mieć płaską budowę. W nowszych wersjach samochodu montuje się go jako wkład kolektora wydechowego. Działanie katalizatora przebiega w określony sposób. Przepływające spaliny zawierają określone pierwiastki, które wiążą się i pozbywają zanieczyszczeń. Katalizator jest odpornym na uszkodzenia i wytrzymałym elementem, lecz zdarzają się czasem uszkodzenia, które należy niezwłocznie zdiagnozować i naprawić. Jedną z podstawowym metod naprawczych jest tzw. regeneracja katalizatora, która pozwala na znaczą oszczędność. Głównym objawami awarii tego elementu są:
a) Wzrost zużywania paliwa
b) Znaczne obniżenie mocy silnika
c) Wyświetlenie kontrolki „Check Engine”
d) Specyficzne odgłosy trzeszczenia z podwozia
W celu diagnozy i ustalenia odpowiedniego środka zaradczego warto wybrać się do określonego warsztatu samochodowego lub serwisu.
Katalizatory Poznań – Luma, oferują regenerację i naprawę katalizatorów do różnego typu samochodów. Dzięki fachowej obsłudze można dokonać naprawy części oraz wymienić element. Kompleksowa usługa zapewnia profesjonalną pomoc. Szybki i skuteczny sposób naprawy jest dużą zaletą serwisu. Ważnym czynnikiem, który wpływa na profesjonalne i długoletnie funkcjonowanie jest diagnostyka wkładów katalitycznych oraz analiza powstania problemu. Poprzez użycie komputerowej diagnostyki można wykazać błędy i odpowiednio znaleźć rozwiązanie. Dzięki możliwości wyboru, indywidualnie można dopasować zarówno oryginalny element, jak i w formie zamiennika.

Szczegóły: http://poznan-tlumiki.pl/